ניתוח אף החלמה

מדריך להחלמה מניתוח אף

"מה ההתאוששות לאחר ניתוח אף?" היא אחת השאלות הראשונות שרבים מהמטופלים שואליםאת  מומחה ניתוח האף.

לשמחת מטופלים רבים, התאוששות ניתוח אף היא לרוב הרבה יותר קלה ממה שהם שיערו אי פעם!

ראשית, המנתח מסביר כי כל מטופל מרפא אחרת ותהליך הריפוי יכול להשתנות על פי מידת הניתוח הדרוש. לפני שאתה אפילו עובר ניתוח, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להכין את גופך לריפוי ברמה האופטימלית שלו, כולל הימנעות מפירות ים והפסקת השימוש בוויטמינים או תוספי מזון שבועיים לפני הניתוח.

בממוצע ההחלמה הראשונית לניתוח אף נמשכת כ -7 עד 10 ימים. בשלב זה מרבית החולים מסוגלים לחזור לעבודה או לבית הספר ולחדש את חייהם החברתיים הרגילים.

בסביבות 3 עד 4 שבועות המטופל יהיה מוכן להשוויץ באפו החדש באירוע גדול.

ניתוח אף החלמה – מיום ליום

היום הראשון להתאוששות הוא הכי לא נוח – תרופות יינתנו לטיפול בכאב. עליך למרוח דחיסה קרה על האף על בסיס שעתי כשהוא ער במשך 72 השעות הראשונות שלאחר הניתוח.

לאחר 3 ימים, רוב הכאב ייעלם ורמת הנוחות שלך תשתפר דרמטית. מטופלים רבים אומרים כי הימים הראשונים להתאוששות אינם כואבים כמו שהם לא נוחים. הסוגים הנפוצים ביותר של אי נוחות המורגשים כוללים כאבים עמומים, כאבי ראש וגודש.

התחבושות או גבס האף שלך יוסרו 7 ימים לאחר ניתוח אף. לאחר הסרת התחבושות, מרבית המטופלים מרגישים בנוח ובטוח מספיק כדי לחזור לעבודה או לבית הספר ולחדש את שגרת יומם. עם זאת, מטופלים רבים מרגישים נהדר לפני הסרת הגבס וחוזרים לפעילותם היומית הרגילה אז.

למרות שתוכלו לחזור לפעילות היומית שבוע לאחר הניתוח, עליכם להמשיך ולהגביל את הפעילות הגופנית שלכם עד 4 שבועות. אנו ממליצים לקבל אישור מהמנתח כדי לחדש את שגרת האימון הרגילה, אך כמה הנחיות כלליות כוללות:

  • אל תתכופף עם הראש קדימה למשך שבועיים לאחר הניתוח.
  • לא לבצע תרגילים עם משקל כבד או יוגה במשך 3 שבועות לאחר הניתוח.
  • אין להרים משקלים כבדים יותר מ5 קילו במשך 4 שבועות לאחר הניתוח.

 

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים על ניתוח אף
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

 

שטפי דם ונפיחות לאחר ניתוח אף

מידת הנפיחות והחבורות תלויה בגופך ובמה שנעשה לאף. אצל מרבית המטופלים החבורה מתפוגגת במהלך7 ימים. 

המרכיב הארוך ביותר בהתאוששות ניתוח אף הוא הנפיחות. לאחר כשלושה עד ארבעה שבועות, בערך 70% מהנפיחות נעלמת ותוכלו להתחיל להעריך את האף החדש שלכם יותר ויותר.

לאחר 6 שבועות תופחת כ 80% עד 85% מהנפיחות.

בדרך כלל, לאחר שנתיים מהניתוח תראה את התוצאות הסופיות של ניתוח אף שלך, אם כי האף יסיים את הריפוי העיקרי שלו בחודשים הראשונים. המנתח אומר למטופליו מההתחלה שהם חייבים להיות מאוד סבלניים במהלך תהליך ההחלמה של ניתוח אף.

כאמור, מידת ההחלמה משתנה בהתאם לסוג ניתוח אף המתבצע. צרכיו של כל מטופל הם ייחודיים; לכן כמות המניפולציה בעצמות כמו גם כמות העבודה הנעשית במבנים הפנימיים שונה עבור כל מטופל. במהלך הייעוץ שלך עם המנתח, לאחר שהוא יבחן את האף שלך ויקבע את התוכנית הכירורגית הטובה ביותר, הוא יוכל לתת לך מושג טוב יותר בדיוק למה לצפות בזמן ההחלמה שלך.

טיפים לשיפור ההחלמה מניתוח אף

להלן מספר המלצות שיעזרו בשיפור חוויית ההחלמה של ניתוח אף:

  • עקוב בקפידה אחר כל ההוראות של המנתח לפני ניתוח אף.
  • קנה חומרי הבראה הדרושים לך לפני הניתוח. אנו ניתן לך את המרשמים שלך ונייעץ לך לכל אורך התהליך.
  • עקוב אחר כל ההוראות של המנתח לאחר ניתוח אף באופן מלא ובזהירות.
  • מומלץ שחבר או בן משפחה ישאר איתך במשך 24 השעות הראשונות שלאחר הניתוח. חלק מהמטופלים בוחרים להישאר במתקן הטיפול.
  • יש להגיע לכל פגישות המעקב עם המנתח. גם אם אתה חושב שאתה מרגיש בסדר, עדיין חשוב מאוד לפגוש את המנתח בכל פגישות המשך כדי שיוכל לבחון אותך ולוודא שהכל נרפא כמו שצריך.
  • היו פתוחים מאוד וכנים עם המנתח לגבי הרגשתכם. אם משהו לא מרגיש נכון, אל תהססו לפנות למשרד שלנו.
  • היו סבלניים במהלך תהליך ההחלמה. אנו יודעים שזה יכול להיות מתסכל כשאתה מחכה שהחבלות והנפיחות יירדו, אבל זה יקרה! וברגע שזה יקרה, תדע שזה היה שווה כל רגע.

שאלות נפוצות על החלמה מניתוח אף

כמה זמן לוקח להחלים מניתוח אף?

בתחילה, המטופל יחווה נפיחות ושטפי דם סביב העיניים לאחר הניתוח; בעיות אלו בדרך כלל מתחילות להשתפר כשלושה ימים לאחר הטיפול ועלולות להימשך עד שבועיים. מטופל ניתוח אף עשוי לחוות נפיחות מינימלית עד שישה חודשים לאחר הניתוח. ברגע שהנפיחות לאחר הניתוח תיפסק, המטופל יכול ליהנות מהתוצאות המלאות של הליך עבודתו באף.

האם החלמה מניתוח אף היא כואבת?

המטופל עשוי לחוות כאבים מסוימים בתהליך ההחלמה של האף. עם זאת, כאבים לאחר ניתוח אף הם זמניים.

בימים הראשונים לאחר הניתוח, האף של המטופל יהיה נפוח וחבול. 

לעיתים המטופלים חווים אף מחניק ומתקשים לנשום בעקבות ניתוח אף. ואם נשברו עצמות במהלך ההליך, יתכן כי המטופל יצטרך לנקוט אמצעי זהירות נוספים בכדי להימנע מפגיעה באף עד שלושה חודשים לאחר הטיפול. בצורה כזו, מטופל יכול להבטיח שאפו יחלים כראוי לאחר הניתוח.

מה הדרך המהירה ביותר להחלים מניתוח אף?

הדרך המהירה ביותר להחלים מניתוח אף היא לעקוב אחר הוראותיו של המנתח לאחר הניתוח. באופן כללי, המנתח ממליץ למטופל לקבל מנוחה רבה במהלך תקופת ההחלמה. הוא גם ממליץ למטופל לשמור על ראשו מורם בימים הראשונים שלאחר הטיפול, ולהימנע מפעילות מאומצת במשך כשבועיים-שלושה לאחר הניתוח.

המנתח מספק למטופל רשימה מקיפה של הוראות שלאחר הטיפול, כדי להבטיח שהמטופל יוכל להתאושש מהניתוח במהירות האפשרית. יתרה מזאת, אם למטופל יש חששות או שאלות במהלך תקופת ההחלמה, המנתח זמין להגיב להם.

כמה זמן צריך לישון זקוף לאחר ניתוח אף?

מטופל ניתוח אף צריך לנסות לישון עם ראשו מורם על שתי כריות או יותר עד שבוע לאחר הניתוח. בכך, המטופל יכול להגביל את הנפיחות לאחר הניתוח. במקרים מסוימים יתכן והמטופל צריך להמשיך לישון עם ראשו מורם יותר משבוע כדי למנוע נזק לרקמות האף.

האם אפשר להתעטש לאחר ניתוח אף?

התעטשות וניפוח האף הם חששות שכיחים בקרב מטופלים לאחר הניתוח. אם המטופל צריך להתעטש לאחר הניתוח, עליו לנסות לעשות זאת בפה פעור.

כמה זמן לוקח החלמה מלאה מסיום ניתוח אף?

נפיחות לאחר ניתוח אף בדרך כלל נעלמת בתוך כארבעה עד שישה שבועות לאחר הניתוח. למטופלים עם עור עבה באף, נפיחות לאחר הניתוח עשויה להימשך עד שמונה שבועות.

בסופו של דבר, התוצאות המלאות של הליך ניתוח אף עשויות להתחיל להיראות בתוך כשלושה חודשים מהטיפול. אך חשוב גם לציין כי כל מטופל הוא שונה, והזמן שלוקח לרפא מניתוח אף משתנה לעיתים.

המנתח מקיים פגישות מעקב עם מטופל ניתוח אף בשבועות והחודשים שלאחר הניתוח. פגישות אלו מאפשרות למנתח לעקוב אחר התקדמותו של המטופל לאחר ניתוח אף. בנוסף, המנתח משתמש בפגישות מעקב כדי להבטיח כי המטופל יכול להשיג את תוצאות הטיפול האופטימליות.

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים על ניתוח אף
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט