ניתוח אף רפואי

עבור אנשים מסוימים, ניתוח אף הוא לא בהכרח רק כדי לשפר את המראה שנולדת איתו אלא לתקן פציעה או מצב רפואי אחר.

ניתן לקבוע את ההבדל בין השניים על ידי השאלה אם האדם המדובר יכול להשתמש באף שלו לתפקוד מלא ללא הניתוח. אם כן, מדובר בניתוח קוסמטי. אם לא, זה יכול להיחשב כהליך הכרחי מבחינה רפואית.

באופן כללי, ללא קשר לסיבת הניתוח, ישנן שתי דרכים בסיסיות לביצוע ניתוח אף רפואי. כאשר המנתח הפלסטי חותך חתך לחלקו החיצוני של המחץ ומבצע עבודות דרך פתח זה, זה נחשב לניתוח פתוח. הדרך השנייה לבצע את העבודה היא לעבוד לחלוטין דרך הנחיריים; זה נקרא ניתוח אף סגור.

ההחלטה האם לבצע ניתוח אף רפואי פתוח או סגור תלוי באבחון הרופא והתוצאה הרצויה. חלק מהדברים שהמנתח היה לוקח בחשבון בעת ​​קבלת ההחלטה הזו הוא עובי העור שעובד איתו כדי להפחית את התפתחות ומראה הצלקות שלאחר הניתוח.

אחת הסיבות השכיחות ביותר לניתוח אף רפואי היא שפת השסע או החך השסע. זהו מום לידה פשוט מאוד לתיקון ובלעדיו ילדים מתקשים לעיתים קרובות לאכול ולקבל את התזונה שהם צריכים. בעוד שדאגת מזון זו קיימת לרוב במדינות מתפתחות, שפה או חיך שסועים מתוקנים כמעט תמיד מסיבות מראה אך גם כמצב רפואי.

ישנם מצבים ופציעות המחייבים ניתוח אף רפואי שלא מופיעים בלידה. לדוגמה, ניתן לאדם לפתח דלקת באף מאלרגיות כרוניות במידה שהם מונעים נשימה קלה ובריאה דרך האף.

סיבות נוספות לניתוח אף רפואי כוללות פגיעות באזור האף. כוויות, למשל, ממגוון מקורות יכולות לגרום לעיוות פנים שצריך לתקן בעזרת הניתוח. אף שבור דורש לפעמים גם ניתוח וגם עצמות שבורות סביב ארובות העיניים.

אפילו גידולי מוח עומדים לעיתים מאחורי ניתוח אף רפואי, בין אם מכיוון שהגידול ממאיר ויש צורך להסירו או שהוא שפיר אך גורם לבעיות באיברים ובמערכות הגוף הסמוכות.

למרות שרוב האנשים חושבים שניתוח אף זה משהו שנעשה רק לשם הופעה, הניתוח הקפדני הנדרש לבנייה מחדש ותיקון של האף משמש לא פחות חשוב בטיפול רפואי.

 

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים על ניתוח אף
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

 

מה ניתוח אף רפואי כולל?

בעזרת מחט דקה מאוד או מיקרו-קנולה, הרופא מזריק לעומק חומצה היאלורונית לאף באופן ישיר במגע עם העצם או הסחוס. לאחר מכן הוא ממשיך לעיצוב מחדש עם האצבעות כדי להכניס את המוצר למקומו. 

ניתוח אף רפואי אינו מכאיב בדרך כלל מכיוון שהמילוי מכיל לידוקאין, חומר הרדמה מקומי המבטיח למטופל נוחות מרבית במהלך הטיפול.

אזורים מסוימים כמו קצה האף וחלק האף בין שני הנחיריים (הקולומלה) רגישים יותר, המנתח עשוי גם להציע למרוח משחה להרדמה.

שימו לב שהתיקונים הללו אינם סופיים ונמשכים בממוצע 8 חודשים עד 18 חודשים.

הליך ניתוח אף רפואי אורך 20 עד 30 דקות.

לאחר ניתוח אף רפואי

לאחר ניתוח אף רפואי, יש אדמומיות ונפיחות קלה למשך מספר שעות. כמה חבורות שיכולות להימשך 8 עד 10 ימים.

המנתח ימליץ לך להימנע מלחץ על האף למשך 24 שעות.

האף עשוי להיות רגיש לאחר הטיפול במשך מספר ימים אך רגישות זו נעלמת במהירות.

יש להימנע מחשיפה לשמש, לסאונה או לחמאם למשך שבועיים. רצוי לחכות יומיים עד לחידוש שגרת האימונים.

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים על ניתוח אף
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם